Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udostępniał nielegalnie najnowsze gry, teraz za to odpowie

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Udostępniał on za kilkadziesiąt złotych konta, dzięki którym nabywca mógł grać na konsoli w grę dopiero co wprowadzoną na rynek, a wartą nawet kilkaset złotych. Nielegalną działalność namierzyli policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zwalczający przestępczość w internecie i teraz nieuczciwy 30-latek nie uniknie kary.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy w trakcie monitorowania sieci natrafili na jednym z popularnych portali aukcyjnych na podejrzane według nich oferty. Sprzedający udostępniał za kilkadziesiąt złotych dostęp do swoich kont z najnowszymi grami na konsole, a proceder ten, zgodnie z postanowieniami producenta, jest nielegalny.

Na podstawie pozyskanych ustaleń policjanci z komendy wojewódzkiej, wspólnie z kryminalnymi z komisariatu w Chełmży, w miniony wtorek (14.11.17) weszli do dwóch mieszkań na terenie Chełmży. W jednym z nich podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy i konsole do gier wraz z akcesoriami, a także smartfony.

Do sprawy wyjaśnienia złożyli 30-latek i 34-latka, którzy, jak wynika z zabezpieczonego materiału dowodowego, parali się tą przestępczą działalnością od trzech lat.  

Policjanci oszacowali, że firmy produkujące te gry straciły przez ten czas na tym procederze około 300 tys. zł.

Mężczyzna odpowie teraz z art. 116 ust. 3 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za rozpowszechnianie cudzego utworu w wersji oryginalnej bez uprawnienia i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu grozi mu kara od 6 miesięcy do 5 lat więzienia.

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony