Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola drogowa i ponad 2 mln nielegalnych papierosów

Data publikacji 17.11.2017

Z trasy wprost do policyjnego aresztu - tak zakończyła się kontrola drogowa dla 46-letniego kierowcy. Włocławska „drogówka” ujawniła w pojeździe ponad 2 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa wyniosły blisko 2 900 000 zł. Mężczyźnie grożą teraz 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

W środę (15.11.17) ok. 19.30 w Brześciu Kujawskim włocławska „drogówka” zatrzymała do kontroli drogowej dostawcze renault. Za kierownicą auta siedział 46-letni mieszkaniec województwa podlaskiego.

Cała część ładunkowa pojazdu wypełniona była po brzegi kartonami, w których, jak oświadczył mężczyzna, miała być chemia gospodarcza.  Policjanci postanowili jednak zweryfikować tę informację i okazało się, że po raz kolejny intuicja ich nie zawiodła. W kartonach, zamiast środków czystości, były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie mężczyzna przewoził ponad 2 mln nielegalnych papierosów.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że przewożony przez niego nielegalny towar uszczuplił Skarb Państwa na kwotę blisko 2 900 000 zł. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut z art. 65 Kodeksu Karnego-Skarbowego, za który grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.4 MB)

Powrót na górę strony