Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali wyziębionego mężczyznę

Data publikacji 21.11.2017

Podczas nocnego patrolu krośnieńscy dzielnicowi – st. asp. Michał Pilipiec i mł. asp. Dariusz Wlazło zauważyli leżącego na poboczu mężczyznę. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy. Mężczyzna musiał leżeć na ziemi dłuższy czas, gdyż cały był pokryty szronem. Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom mężczyzna odzyskał przytomność i został przekazany pod opiekę medyków.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 listopada) krośnieńscy dzielnicowi - st. asp. Michał Pilipiec oraz mł. asp. Dariusz Wlazło podczas nocnego patrolu zauważyli leżącego na poboczu nieprzytomnego mężczyznę. Jego ubranie było już pokryte szronem, co wskazywało, że mężczyzna leży tam już dłuższy czas. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe oraz przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy, przykryli kocem i monitorowali jego funkcje życiowe. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność, nie potrafił jednak powiedzieć jak długo leżał na ziemi zanim znaleźli go policjanci. Czuć było od niego alkohol. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do zielonogórskiego szpitala z wyraźnymi oznakami wyziębienia. Gdyby nie zdecydowane działania krośnieńskich dzielnicowych ta historia mogłaby skończyć się tragicznie.

W związku z tym, że nocą notuje się już temperatury minusowe mundurowi wyczuleni są na kontrole obiektów, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Obejmują szczególnym nadzorem takie rejony jak pustostany czy altany działkowe. Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112. Zgłosić miejsca przebywania osób bezdomnych możemy także za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane i może stanowić nieocenioną pomoc dla policjantów. Jeżeli wiemy o gromadzeniu się osób bezdomnych w altankach działkowych, pustostanach, kliknijmy na Mapie Zagrożeń - mundurowi bezzwłocznie sprawdzą te miejsca.

 

Źródło: sierż. szt. Sylwia Betka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony