Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną wytwórnię papierosów

Data publikacji 22.11.2017

Kolejną nielegalną wytwórnię papierosów oraz magazyn do ich przechowywania zlikwidowali stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przejęli wyroby tytoniowe o wartości ponad 340 tys. złotych i zatrzymali cztery osoby, których przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 600 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, który prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Z informacji policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wynikało, że 34-letni mieszkaniec Warszawy może zajmować się nielegalną produkcją papierosów, a z procederu tego prawdopodobnie uczynił stałe źródło dochodu.

Kiedy funkcjonariusze ustalili, że Łukasz R. wynajął pomieszczenia w podwarszawskiej miejscowości, gdzie trwa nielegalna produkcja, zaplanowali akcję, podczas której mieli zatrzymać osoby biorące udział w tym procederze oraz zdobyć dowody wskazujące na przestępczą działalność, w wyniku której największe straty ponosił Skarb Państwa.

Policyjne wejście do budynku, w którym miała znajdować się tytoniowa fabryka, całkowicie zaskoczyło, przebywających tam pracowników. Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się znaczne ilości papierosów oraz maszyna i matryca do ich produkcji i pakowania. Policjanci zabezpieczyli 610 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi.

W zlikwidowanej wytwórni funkcjonariusze wykonali czynności procesowe. W ich ręce trafił także 34-letni Łukasz R. Mężczyzna został zatrzymany na terenie warszawskiego Mokotowa. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli kilka paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 340 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności nielegalnej fabryki szacuje się na kwotę ponad 600 tys. złotych.

Po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie, mężczyźni zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za wytwarzanie wyrobów akcyzowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, ich przechowywanie w celu wprowadzenia obrotu i  uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Organizator nielegalnego procederu, Łukasz R. usłyszał także zarzuty za udział w obrocie znacznej ilości marihuany. Kolejne zatrzymania to efekt pracy stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową w związku z prowadzonym przez prokuraturę śledztwem dotyczącym wprowadzania i udziału w obrocie środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi, m.in. 400 kg. marihuany, 33 kg. amfetaminy oraz 11 kg. haszyszu. Do tej pory, w tej sprawie  zarzuty usłyszało 25 osób, a 20 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar mienie o łącznej wartości blisko 1.300.000 złotych.

mb

Film 1

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 29.86 MB)

Powrót na górę strony