Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego oraz mężczyznę, który posiadał kilkaset porcji amfetaminy

Data publikacji 23.11.2017

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Okazało się, że jeden z nich jest dilerem, a drugi ma w swoim mieszkaniu kilkaset porcji środków odurzających w postaci amfetaminy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 Wczesnym rankiem w niedzielę 19 listopada br. we własnym mieszkaniu został zatrzymany przez policjantów 34-letni mieszkaniec Milicza. Zatrzymanie mężczyzny miało związek z uzyskaną wcześniej przez funkcjonariuszy informacją, że posiada on narkotyki. Policyjne ustalenia okazały się bardzo trafne – funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli w jego miejscu zamieszkania kilka foliowych worków z zawartością amfetaminy. Z zabezpieczonego narkotyku zatrzymany mężczyzna mógł uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Policjanci znaleźli także wagę elektroniczną służącą do ważenia i porcjowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie dalszych ustaleń jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który jak się okazało kilka dni wcześniej sprzedał mieszkańcowi Milicza amfetaminę. Także zatrzymany diler do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mieszkaniec Milicza poniesie konsekwencje prawne związane z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowej, zatrzymany diler odpowie za sprzedaż amfetaminy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zatrzymany
  • porcje amfetaminy w woreczkach
  • waga elektroniczna
Powrót na górę strony