Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Zima 2017/2018”

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPSu realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018” systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

Policjanci z Jeleniej Góry wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPSu sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja miała charakter pomocowy i miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, przekazywanie im wiadomości o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy.

W ubiegłym sezonie zimowym jeleniogórscy policjanci ratowali życie wielu bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach przebywali w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te pod wpływem alkoholu nie były w stanie poruszać się o własnych siłach.

W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji przewożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Osoby te najczęściej z powodu spożytego alkoholu nie odczuwają zimna przez co są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie!

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Policyjna akcja „Zima 2017/2018”
  • Policyjna akcja „Zima 2017/2018”
  • Policyjna akcja „Zima 2017/2018”
  • Policyjna akcja „Zima 2017/2018”
Powrót na górę strony