Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami

Data publikacji 27.11.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta zaprosił przedstawicieli banków oraz komendantów powiatowych Opolszczyzny na spotkanie robocze dotyczące zapobieganiu oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W warsztatach wzięło udział ponad 20 dyrektorów banków i szefów działów bezpieczeństwa. Celem było pogłębienie i doskonalenie współpracy policjantów zwalczających tego typu oszustwa z przedstawicielami instytucji finansowych.

Inicjatorem warsztatów był I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz, który zapoznał uczestników z ich tematyką. Dotyczyła ona różnych form oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz możliwością wczesnego ich zapobiegania. W spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu wzięli udział przedstawiciele ponad 20 banków z Opolszczyzny oraz komendanci komend powiatowych naszego województwa.

Spotkanie rozpoczął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta, który przywitał wszystkich uczestników i przypomniał ostatnie przykłady oszustw w naszym województwie. Naczelnik Wydziału Prewencji omówił podstawowe formy pracy profilaktycznej – w tym spotkania z dzielnicowymi, szkolenia i akcje informacyjne.

Po szczegółowej charakterystyce oszustw przez naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu rozpoczęła się dyskusja. Celem warsztatów było pogłębienie i doskonalenie współpracy policjantów zwalczających oszustwa metodą "na wnuczka"/"na policjanta" z bankowcami.

  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #2
  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #4
  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #6
  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #5
  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #1
  • „Nie daj się zrobić na wnuczka” – warsztaty policjantów z bankowcami #8

Film „Nie daj się zrobić na wnuczka”

Powrót na górę strony