Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 28.11.2017

Stargardzcy policjanci dobiegając do mężczyzny na torowisku w ostatniej chwili ściągnęli go sprzed nadjeżdżającego pociągu. Do miejsca zdarzenia funkcjonariusze biegli dwa kilometry.

W miniony piątek tj. 24 listopada br. około godz. 16.00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie otrzymało zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że znajduje się na torowisku kolejowym i ma zamiar popełnić samobójstwo. Natychmiast po ustaleniu przybliżonej lokalizacji tego zgłoszenia na miejsce udał się poinformowany o zdarzeniu patrol z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

Sierż. sztab. Władysław Łysoń i sierż. Bartosz Bargiel – przewodnicy policyjnych psów służbowych w rejonie ulicy Warszawskiej i Niepodległości pozostawili radiowóz i wchodząc na nasyp kolejowy dynamicznie przemierzali torowiskiem w stronę pobliskiego Witkowa. Jednak kiedy otrzymali kolejny sygnał, że mężczyzna jest dwa kilometry przed nimi natychmiast pobiegli w jego stronę, a dostrzegając go w świetle reflektorów nadjeżdżającego pociągu siłą rozpędu zepchnęli desperata z torowiska unikając potrącenia. Szczęśliwie policjanci wraz z mężczyzną spadając z nasypu nie doznali obrażeń ciała.

32-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który na dalszą obserwację trafił do szpitala był trzeźwy.

(KWP w Szczecinie / mg)

  • Sierż. szt. Władysław Łysoń i sierż. Bartosz Bargiel
  • Sierż. szt. Władysław Łysoń i sierż. Bartosz Bargiel
  • Sierż. szt. Władysław Łysoń i sierż. Bartosz Bargiel
Powrót na górę strony