Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIV Maraton Komandosa

25 listopada br. w Lublińcu pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbył się XIV Maraton Komandosa. Organizatorem biegu był Wojskowy Klub Biegacza " Meta" z Lublińca z Jednostki Wojskowej Komandosów. W tym najtrudniejszym maratonie w Polsce brali udział również policjanci.

Pół tysiąca maratończyków – w tym elita polskich biegaczy długodystansowych – stanęła, 25 listopada br., na trasie XIV Maratonu Komandosa w Lublińcu. Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym historycznym dystansie. Trasa maratonu wyjątkowo trudna, terenowa, a uczestnicy muszą biec w pełnym umundurowaniu, butach typu wojskowego i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem.

W tegorocznej edycji zwyciężył porucznik Piotr Szpigiel z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, wśród kobiet – Patrycja Bereznowska – mistrzyni świata w biegach 24-godzinnych.

Wśród uczestników morderczego biegu nie zabrakło policjantów, których reprezentowało 52 zawodników z jednostek z całej Policji. W kategorii Policja na podium stanęli:

  • I miejsce – mł. asp. Jacek Michulec, KPP Żywiec,
  • II miejsce – kom. Matusz Pałys – SP Piła,
  • III miejsce – mł. insp. Łukasz Wiliński, BMWP KGP.

Wszystkim uczestnikom tego niezwykle trudnego maratonu gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

KGP

 

 

  • XIV Maraton Komandosa
    asp. sztab. Piotr Żabka KMP Płock, asp. Szymon Szemberski KWP Gdańsk, sierż. sztab Piotr Zając OPP Warszawa, mł. insp. Łukasz Wiliński oraz sierż. sztab Krzysztof Fitrzyk OPP Kraków
Powrót na górę strony