Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie niedoszłej samobójczyni

Data publikacji 29.11.2017

27 listopada b.r. mieszkaniec Chrzanowa zawiadomił Policję o zaginięciu swojej żony. Z relacji mężczyzny wynikało, że małżonka pozostawiła list pożegnalny, w którym poinformowała o planowanym targnięciu się na własne życie. 53-latka powiadomiła też innych członków rodziny o swoich planach i pożegnała się z nimi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przystąpili do intensywnych działań operacyjnych, powiadomiono także o zdarzeniu ościenne powiaty. Na podstawie informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy zajmujących się poszukiwaniami osób, ustalono, że kobieta może znajdować się na obrzeżach Krakowa.

Do działań błyskawicznie włączyli się policjanci z komisariatów w Zielonkach i Zabierzowie oraz Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie podejmując szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w hotelu, na peryferiach Krakowa. Nieprzytomna leżała na łóżku, a na stoliku leżały puste opakowania po lekarstwach. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i zaczęli reanimować kobietę, dzięki czemu przywrócili jej funkcje życiowe. Po przyjeździe karetki, kobieta została przewieziona do szpitala.

Profesjonalizm policjantów biorących udział w poszukiwaniach, dynamika prowadzonych czynności doprowadziły do uratowania życia zaginionej. 

(KWP w Krakowie / kp

 

Powrót na górę strony