Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku

Data publikacji 29.11.2017

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg spotkał się z przedstawicielami jednego z banków. To właśnie ostrożność Pani Natalii Mrozińskiej, jej dociekliwość i właściwa reakcja na dostrzeżone zagrożenie pokrzyżowały plany oszustom i uchroniły 81-latka przed utratą oszczędności życia. Były podziękowania i gratulacje.

Przypomnijmy: 22 listopada do 81-letniego mieszkańca Koszalina zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę CBŚP. Przedstawiła się  jako Maria Nowicka. Kobieta poinformowała seniora, że oszuści mają kserokopię jego dowodu osobistego i będą próbowali ukraść pieniądze z jego konta bankowego. Dlatego poleciła 81-latkowi, aby jak najszybciej udał się do banku    i dokonał przelewu na wskazane przez nią „bezpieczne konto”. 81-latek zgodnie z poleceniami udał się do banku.


Ostatecznie senior nie dokonał tej wpłaty dzięki czujności pracowników banku, których zainteresowała chęć dokonania przelewu przez 81-latka na tak dużą sumę pieniędzy. Kierownik banku przeprowadził z seniorem rozmowę         i o swoich podejrzeniach poinformował Policję. Dzięki takiej postawie 81-latek nie stracił swoich  życiowych oszczędności.

Komendant  Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg złożył Pani Karolinie Mrozińskiej i jej przełożonej podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której mieszkaniec Koszalina nie stracił swoich oszczędności. Były słowa uznania i list gratulacyjny.
Komendant przekazując podziękowania podkreślił także, że dzięki coraz większej wiedzy na temat różnych metod stosowanych przez oszustów, propagowanej zarówno przez funkcjonariuszy, pracowników instytucji finansowych jak również media, przestępcy nie są w stanie tak łatwo oszukać swoich potencjalnych ofiar.  

 

podkom Monika Kosiec/AG

                  
                     

Powrót na górę strony