Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci z pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 74-latka podejrzanego o zabójstwo 65-latka. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w gminie Czeremcha. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali w miniony poniedziałek 74-latka podejrzanego o zabójstwo 65-latka. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 roku, w jednym z domów w gminie Czeremcha. Wtedy to, czterech mężczyzn uczestniczyło w spotkaniu towarzyskim, które zakończyło się tragicznie dla 65-letniego mieszkańca gminy Czeremcha. W mieszkaniu zostało znalezione jego ciało z raną ciętą szyi. Na miejscu grupa policjantów, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczała ślady mogące przyczynić się do poznania okoliczności śmierci mężczyzny, a także ustalić sprawcę tej zbrodni. Tuż po zdarzeniu, policjanci zatrzymali trzech biesiadników. Zebrane wówczas dowody, nie pozwoliły na tak wczesnym etapie postępowania przedstawić żadnemu z nich zarzutu.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracujący przy wyjaśnianiu okoliczności tej zbrodni, dokładnie przeanalizowali zebrane dowody na miejscu zdarzenia. Dzięki wnikliwej pracy udało się im zatrzymać podejrzanego 74-latka. W miniony wtorek, mieszkaniec gminy Czeremcha, został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. 74-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kp)

 

  • policjanci prowadza zatrzymanego
  • policjanci prowadza zatrzymanego
  • policjanci prowadza zatrzymanego
Powrót na górę strony