Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja „DOPALACZOM STOP! - WYBIERAM ŻYCIE”

Data publikacji 04.12.2017

Jak poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia są tzw. dopalacze, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak, aby dotrzeć do świadomości młodego człowieka, podatnego na wpływy, szczególnie w okresie dojrzewania, młodzieńczego buntu, a przy tym często niezwykle samotnego w codziennej pogoni za karierą i pieniędzmi, zorganizowano konferencję naukową pn. „DOPALACZOM STOP! - WYBIERAM ŻYCIE”. Nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W ubiegłym tygodniu w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się Konferencja naukowa pn. „DOPALACZOM STOP! – WYBIERAM ŻYCIE”. Jej współorganizatorami byli Starosta Średzki, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. W konferencji, zorganizowanej pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, lokalnych władz, nauczyciele, pedagodzy, funkcjonariusze straży pożarnej i miejskiej, przedstawiciel prokuratury, a także kierownicy placówek oświatowych.

Podczas dyskusji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy nie mogło oczywiście zabraknąć młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu średzkiego, którzy rozpoczęli konferencję ciekawą inscenizacją dot. konsekwencji zażywania tych niebezpiecznych substancji.

W programie konferencji znalazły się wykłady dotyczące m. in. sposobów zwalczania zagrożeń, skutków zdrowotnych zażywania dopalaczy oraz motywacji i skłonności do stosowania używek.

Przedstawiciel średzkiej Policji przybliżył zgromadzonym zakres podejmowanych działań w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom związanym z przestępczością narkotykową i stosowaniem dopalaczy. Omówił również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w szczególności w kontekście możliwości zgłaszania zagrożenia w postaci „używanie środków odurzających”, a także założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Uczestnicy Konferencji zgodnie przyznali, iż tego rodzaju inicjatywy powinny odbywać się częściej, aby nie pozostawiać młodego człowieka samemu sobie i pomagać mu we właściwym podejściu do problemu, jakim są dopalacze.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony