Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z nielegalnymi papierosami i tytoniem – straty Skarbu Państwa 115 tys. złotych

Data publikacji 04.12.2017

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 2 mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich dużej ilości nielegalnego tytoniu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 kg tytoniu oraz prawie 50 tys. papierosów bez akcyzy. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na ponad 115 tys. zł. Za przestępstwa karno-skarbowe odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej we Wrocławiu zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło w sobotę wieczorem na terenie Wrocławia, w okolicach jednego z targowisk.

Funkcjonariusze mając podejrzenie o posiadaniu nielegalnych rzeczy podjęli natychmiast działania. W ich ręce wpadli 2 mieszkańcy Wrocławia w wieku 26 i 38 lat. W ich samochodach policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 50 tys. sztuk papierosów oraz prawie 100 kg tytoniu bez akcyzy. Wstępnie straty, jakie poniósł Skarb Państwa z tego tytułu oszacowano na kwotę ponad 115 tys. zł. Zatrzymani byli już wcześniej notowani. Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani związani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowego. Zgodnie z przepisami za ten czyn może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony