Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla wnuka, który znęcał się nad dziadkami

Data publikacji 05.12.2017

Oleśniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który jak się okazało od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi dziadkami. Podejrzany mieszkał wraz z nimi, niszczył pomieszczenia i kierował wobec poszkodowanych groźby karalne. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy interweniowali w jednym z mieszkań w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że agresywny mężczyzna zdemolował łazienkę. Funkcjonariusze ustalili, że nie był to pierwszy raz, a 23-latek dopuszczał się też szarpania, wyzwisk oraz gróźb wobec swej babci i dziadka. Starsi ludzie, nie chcąc jednak narażać wnuka na konsekwencje prawne, nigdy nie składali zawiadomienia o popełnianiu przestępstwa, przeciwko niemu. Tym razem jednak zmienili zdanie i zdecydowali się stawić kres cierpieniu.

Sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonych materiałów oprócz zarzutu znęcania się nad rodziną, usłyszał również zarzut kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Sprawdzenia potwierdziły również fakt, że pomimo młodego wieku już wcześniej był karany za różne inne przestępstwa.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za znęcanie się nad bliskimi grozić mu może teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony