Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna służba i ponad 100 punktów karnych

Data publikacji 14.02.2008

Policjanci ruchu drogowego z Ostródy po raz pierwszy ruszyli na drogi powiatu nowym renault megane sport. To auto oprócz tego, że ma pod maską ponad dwustukonny silnik, jest wyposażone w wideorejestrator mogący rejestrować prędkość samochodów jadących przed, jak i za nieoznakowanym radiowozem. Tylko podczas jednej służby policjanci ukarali 10-ciu piratów drogowych. Ich niechlubny wynik, to ponad 100 punktów karnych i mandaty o łącznej wartości 5 tysięcy złotych.

Policjanci z drogówki sprawdzali prędkość kierowców jeżdżących po drogach krajowych – 7, 15 i 16. Podsumowując tę wczorajszą służbę, debiut ostródzkiego renault megane z widorejestratorem, można niestety powiedzieć, że był udany i owocny.

Funkcjonariusze z drogówki ukarali dziesięciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Łącznie piraci drogowi zebrali ponad 100 punktów karnych i mandaty na kwotę 5 tysięcy złotych.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni Dariusz G., który swoim mercedesem jechał z prędkością 141 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu i przekroczył linię ciągłą. Wszystkie wykroczenia zarejestrowała policyjna kamera. Zatrzymany do kontroli drogowej sprawca wykroczenia z faktami nie dyskutował. 36-latek został ukarany tysiączłotowym mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło 20 punktów karnych.

10-cioma punktami karnymi i mandatem w wysokości 400 złotych został ukarany kolejny pirat drogowy zatrzymany w okolicach miejscowości Wólka Majdański na krajowej siódemce. 29-letni mieszkaniec Gdyni jechał audi A8 z prędkością 175 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km.

Dziesięć nowych nieoznakowanych renault megane sport już trafiło do policjantów z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Szczytna, Nidzicy, Ełku, Iławy i Kętrzyna. Te auta, jak i 20 innych - srebrne kia, nissany pathfinder, nowoczesne więźniarki warte w sumie prawie 5 mln złotych zostały zakupione ze środków budżetowych Policji. Policyjne auta zostały wyposażone także w CB-radia i nawigację GPS.

Powrót na górę strony