Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życie

Data publikacji 07.12.2017

Dzięki szybkiej interwencji tomaszowskich policjantów, żyje 32-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej uratowali mężczyznę. Odcięli pętlę na jego szyi i przeprowadzili reanimację przywracając jego funkcje życiowe. Z kolei jeleniogórscy funkcjonariusze nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 42-letniego mężczyznę. Desperat zamierzał skoczyć z mostu do rzeki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i udało się nie dopuścić do targnięcia się mężczyzny na własne życie.

Wczoraj wieczorem tj. 6 grudnia br., na stanowisko dowodzenia tomaszowskiej komendy zadzwoniła kobieta, z informacją, że widzi, jak na placu PSP na bramce do piłki nożnej jakiś mężczyzna próbuje odebrać sobie zycie. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli już wiszącego na pasku mężczyznę.

Sierż. sztab. Rafał Gardias uniósł 32-latka, natomiast st. post. Aneta Brzykcy poluzowała pasek na którym desperat chciał się powiesić. Policjanci natychmiast położyli mężczyznę na ziemi. Kiedy okazało się, że puls u ratowanego jest niewyczuwalny, mundurowi od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze przekazali 32-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów ob. Ukrainy żyje.

***

5 grudnia br. po godzinie 17.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze jadąc ulicą Różyckiego zauważyli mężczyznę, który stał poza barierką ochronną mostu. Desperat próbował skoczyć do wody, jednak policjanci wbiegli natychmiast z radiowozu i złapali mężczyznę, uniemożliwiając mu skok do rzeki. Na szczęście zdążyli z pomocą na czas.

Mężczyzną okazał się 42-letni jeleniogórzanin. Oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie, ponieważ jest bezdomny i nie ma, dla kogo żyć. Podczas interwencji okazało się, że 42-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila.

Po sprawdzeniu policjanci ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez miejscowy sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Został on umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnego dnia trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Lublinie / KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony