Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe

Data publikacji 08.12.2017

6 grudnia br., w godzinach wieczornych na terenie gm. Skawina, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 40-latka, podejrzanego o paserstwo wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 124 tys. zł.

Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa „na gorąco”, podczas przewożenia łupów. W bagażniku pojazdu, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili worek parciany wypełniony 14,5 kg nielegalnej krajanki tytoniu. Towar był już podzielony na 29 porcji i spakowany do foliowych torebek. Dodatkowo pod fotelem pasażera mężczyzna ukrył 600 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak się okazało, zabezpieczone z samochodu zatrzymanego wyroby tytoniowe stanowiły jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ w wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 40-latka, kryminalni ujawnili ponad 100 kg krajanki tytoniu, 40 tys. sztuk papierosów różnych marek i 2 g suszu marihuany. Wszystko to było schowane w szafkach w domu, a także w garażu.

Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 124 tysięcy złotych.

Podejrzanemu, za popełnione przestępstwa, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony