Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za handel podrobionym towarem odpowie przed sądem

Kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat grozi 36-letniej mieszkance gminy Janowiec Wielkopolski, która jest podejrzana o handel podrobionymi towarami. Kobieta została zatrzymana. Za swój przestępczy proceder odpowie przed sądem.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żninie ustalili, że mieszkanka gminy Janowiec Wielkopolski, działając za pośrednictwem internetu, handluje towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi.
W minioną środę (6.12.17) mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W przybudówce znajdującej się na terenie posesji znaleźli to czego w zasadzie szukali: spore ilości różnego rodzaju towaru oznaczonego zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów opisanych jako markowej klasy produkty. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli: blisko 1200 sztuk odzieży 11 ręczników, 105 butelek perfum różnej pojemności, 26 zegarków, 37 portfeli, 31 pasków do spodni i 77 damskich torebek. Trwa szacowanie strat, jakie ponieśli znani światowi producenci. Kobieta z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło utrzymania. 36-latka jeszcze tego samego została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj (7.12.17) doprowadzono ją przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niej poręczenie majątkowe oraz zakazał prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej za handel podrobionym towarem grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Powrót na górę strony