Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uchronili przed wyziębieniem niepełnosprawnego mężczyznę

Data publikacji 11.12.2017

Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie, który od 5 godzin, przebywał na zimnie, na przystanku autobusowym. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Funkcjonariusze apelują by reagować, gdy widzimy bezdomnego lub inną osobę przebywającą na zimnie, abyśmy nie przechodzili obojętnie. Wystarczy zapytać co się stało i powiadomić odpowiednie służby. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

Policjanci reagują na każdy przypadek zagrożenia życia z powodu wychłodzenia. Tak było też i w piątkowy wieczór. Po godzinie 21.00 funkcjonariusze patrolujący teren gminy Mikołajki, zauważyli mężczyznę na wózku inwalidzkim przebywającego na przystanku autobusowym w Prawdowie.

W rozmowie z nim ustalili, że przebywa tam już od około 5 godzin i że niestety nie ma żadnej rodziny, u której mógłby się schronić. Z uwagi na niską temperaturę i ochronę mężczyzny przed wychłodzeniem policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. W efekcie interwencji bardzo wyziębiony mężczyzna w porę trafił do szpitala.

Warto podkreślić, że w takim okresie niemal każdej doby funkcjonariusze przeprowadzają tego typu interwencje, niejednokrotnie ratując życie i zdrowie. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

(KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony