Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice w policyjnym areszcie

Data publikacji 11.12.2017

7 pseudokibiców piłkarskich zostało w sobotnie popołudnie zatrzymanych przez stróżów prawa. Mężczyźni, sympatyzujący z kibicami drużyny przyjezdnej w pewnym momencie zatrzymali swoje samochody i podjęli próbę starcia z kielecką grupą kibiców. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów nie doszło do zamieszek, a wszyscy awanturnicy zostali zatrzymani. Za czynny udział w zbiegowisku, mający na celu zamach na inną osobę grozi do 3 lat więzienia.

W sobotni wieczór na stadionie piłkarskim w Kielcach odbywał się mecz. Przed rozpoczęciem spotkania kieleccy kryminalni na jednej z ulic prowadzącej do areny sportowej zauważyli ciąg samochodów z kibicami sympatyzującymi z drużyną przyjezdną.

W pewnym momencie kolumna zatrzymała się, a 7 mężczyzn wyszło z pojazdów i najprawdopodobniej w celu starcia ruszyli w idących nieopodal kieleckich sympatyków. Informacja o zaistniałej sytuacji trafiła do dowódcy zabezpieczenia i dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy we wskazany rejon skierowali dodatkowe patrole.

Kieleccy kryminalni wsparci przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach udaremnili starcie pseudokibiców, a następnie przystąpili do zatrzymywania sprawców. Wraz z końcowym gwizdkiem cała siódemka agresorów była już w rękach stróżów prawa. To mężczyźni w wieku od 21 do 40 lat.

7 zatrzymanych przez policjantów pseudokibiców odpowie teraz za nielegalne zbiegowisko o charakterze chuligańskim, połączone z bezpośrednim zamachem na kibiców drużyny przeciwnej, w związku z imprezą masową. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat wiezienia.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony