Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w tytoniowy biznes

Data publikacji 12.12.2017

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odnieśli kolejny sukces w walce z nielegalnym tytoniowym biznesem. W wyniku zintensyfikowanych działań, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, zatrzymali 2 osoby oraz ujawnili i zabezpieczyli 324 tys. papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek tj. 8 grudnia br. w godzinach popołudniowych na parkingu podziemnym zlokalizowanym w centrum Krakowa. Funkcjonariusze od dłuższego czasu obserwowali volkswagena, wiedząc że porusza się nim mężczyzna, który może prowadzić nielegalne interesy.

W pewnym momencie kierujący tym samochodem zaparkował obok dostawczaka, a następnie wysiadł ze swojego pojazdu i zaczął przenosić kartonowe pudła ze skrzyni ładunkowej furgonu do swojego auta. Stróże prawa zainterweniowali i wylegitymowali 47-letniego kierującego oraz 26-letnią pasażerkę volkswagena, a następnie sprawdzili zawartość paczek.

Wewnątrz nich kryminalni znaleźli 324 tys. papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Tak duża ilość wyrobów tytoniowych jednoznacznie wskazywała na zamiar wprowadzenia ich na rynek, co skutkowałoby uszczupleniem podatku akcyzowego na kwotę sięgającą ponad 270 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut nabycia, pomagania w zbyciu i ukryciu wyrobów akcyzowych, za co grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony