Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowi oszuści w rękach Policji

Data publikacji 12.12.2017

Dzięki zaangażowaniu policjantki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i ścisłej współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia, zatrzymano parę oszustów działających do tej pory na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Straty oszacowano na ponad 30 tys. zł.

Jak ustalono, 15-letnia dziewczyna i jej 21-letni znajomy z województwa dolnośląskiego, prowadząc fikcyjne transakcje internetowe, dopuścili się łącznie 31 oszustw w całej Polsce.

Kupowali oni od pokrzywdzonych sprzęt elektroniczny w postaci np. laptopów i telefonów komórkowych. Następnie przesyłali do oszukanych osób fikcyjny druk potwierdzenia przelewu. Pokrzywdzeni ufając, że pieniądze trafiły już na ich konta, wysyłali swój sprzęt do oszustów, nigdy tak naprawdę nie otrzymując zapłaty.

Ich ofiarą padł również 56-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego - szybko zgłosił przestępstwo w kamieńskiej komendzie. Funkcjonariuszka wydziału kryminalnego natychmiast nawiązała kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Stare Miasto.

W wyniku ścisłej współpracy możliwe było przeprowadzenie działań, które w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku sprawców oszustw dokonanych za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Obydwoje zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie. Zgromadzone dowody pozwoliły na zastosowanie w stosunku do 21-letniego mężczyzny dozoru policyjnego. 15-latka została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony