Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 13.12.2017

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze tym razem zabezpieczyli 7 automatów do gier. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na około 700 tysięcy złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu w trakcie czynności procesowych zabezpieczyli w Jeleniej Górze, w jednym z wynajmowanych lokali 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości 84 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku na szkodę Skarbu Państwa została oszacowana na kwotę 700 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony