Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie przedświąteczne z rodzinami poległych na służbie lubuskich policjantów

Data publikacji 13.12.2017

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyło się przedświąteczne spotkanie z bliskimi poległych na służbie lubuskich Policjantów. W kameralnej, rodzinnej atmosferze wspominano Kolegów, którzy – dochowując wierności słowom policyjnej przysięgi – odeszli na wieczną służbę.

Wprowadzeniem sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Jerzy Piasecki, kapelan lubuskiej Policji. Uczestników spotkania przywitał ks. Piotr Bortnik – Kustosz Sanktuarium w Rokitnie. W Eucharystii, wraz z rodzinami poległych na służbie lubuskich policjantów, uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosław Kruszelnicki, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Wiesław Adamski, Komendanci Powiatowi Policji województwa lubuskiego, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów insp. Sławomir Kostiuszko oraz policjanci i pracownicy lubuskiej Policji. W rokitniańskiej bazylice – przy przepięknej oprawie muzycznej w wykonaniu Pani Eweliny Kozłowskiej z Wydziału Nieruchomości KWP w Gorzowie Wlkp. wraz z solistkami – modlono się za wszystkich poległych na służbie lubuskich policjantów oraz funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu w dniu jego pogrzebu.

Po uroczystej Mszy Świętej odbyło się spotkanie okolicznościowe, podczas którego Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosław Kruszelnicki zaznaczył, że dla kierownictwa lubuskiej Policji niezwykle ważne jest utrzymywanie stałego kontaktu z bliskimi policjantów, którzy wypełnili rotę ślubowania do końca. Zapewnił także, że ich rodziny zawsze mogą liczyć na wsparcie środowiska policyjnego. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosław Kruszelnicki wraz z Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. do spraw współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach mł. insp. Anną Szydzik, wręczyli rodzinom świąteczne upominki, ufundowane m.in. przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.  Spotkanie przygotował Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów województwa lubuskiego.

 

źródło:

post. Przemysław Adamik, Magdalena Dudlej

Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.

ks. Marcin Kliszcz

 

Powrót na górę strony