Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli u 53-latka ponad 1,5 tys. zabytkowych monet

Data publikacji 13.12.2017

Półtora tysiąca zabytkowych monet oraz blisko 70 artefaktów zabezpieczyli puławscy kryminalni u 53-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzut. Zgodnie z obowiązującym prawem przywłaszczenie zabytkowych monet stanowiących dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

W poniedziałek puławscy kryminalni, na podstawie postanowienia prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Puławach dokonali przeszukania u 53-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może posiadać zabytkowe przedmioty, na których poszukiwanie nie ma zezwolenia.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 53-latek zgromadził ogromny arsenał zabytkowych monet i artefaktów. W sumie zabezpieczonych zostało ponad 1500 zabytkowych monet oraz prawie 70 sztuk różnego rodzaju zabytkowej biżuterii, odznaczeń i medali. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wykrywacz metali, za pomocą którego „poszukiwacz skarbów” znajdował w ziemi zabytkowe przedmioty. Jak powiedział policjantom, zgromadzenie takiej kolekcji zajęło mu kilkanaście lat.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia zabytkowych monet i artefaktów stanowiących dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 10.

E.R.K.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.4 MB)

Powrót na górę strony