Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”

Data publikacji 13.12.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy zatrzymali 40 – letniego mieszkańca gminy Ćmielów podejrzanego o usiłowanie dokonania oszustwa na szkodę 80 – letniej ostrowczanki. Sprawca wpadł w ręce mundurowych, kiedy przyszedł po odbiór 10 000 złotych. Przestępcy próbowali oszukać kobietę metodą „na policjanta”. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek przed południem do 80 – letniej ostrowczanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował kobietę, że jej zięć miał poważny wypadek i na tzw. „załatwienie sprawy” potrzebne są pieniądze. Oszust umówił się z kobietą na przekazanie w tym celu 10 000 złotych. 80 - latka szybko zorientowała się, że ma do czynienia z oszustwem. Wykazała się czujnością i zdrowym rozsądkiem, i o wszystkim powiadomiła prawdziwych policjantów. Około godz. 13- stej do jej mieszkania zapukał mężczyzna, który przyszedł po pieniądze. Tam czekali na niego już policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. 40 – letni mieszkaniec gminy Ćmielów został zatrzymany i usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Policjanci prowadząc swoje działania nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy. Otrzymując taki telefon bądźmy pewni, że mamy do czynienia z oszustami!

Opr.EL  

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Powrót na górę strony