Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę i skutecznie udzielili jej pomocy, gdy dostała ataku epilepsji

Data publikacji 14.12.2017

13 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, dzięki błyskawicznej interwencji odnaleźli wyziębioną 35 – letnią mieszkankę Gminy Kęty. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, gdyż kobieta dostała ataku epilepsji, a znajdując się sama w lesie, ataku choroby mogłaby nie przetrwać.

Wczoraj tuż przed godziną 18.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 18 – letniej mieszkanki Gminy Kęty, że jej matka, chora na epilepsję, znajdująca się w złym stanie psychicznym i mająca myśli samobójcze, niepostrzeżenie wyszła z domu.

Pod wskazany adres natychmiast pojechało kilka patroli Policji, które rozpoczęły penetrację terenu w poszukiwaniu desperatki. Po kilkunastu minutach policjanci jednego z patroli, przeszukując zarośla, znajdujące się tuż przy lesie, zauważyli leżącą na ziemi, skuloną postać. Była to poszukiwana 35 – latka. Kobieta była zziębnięta i niekomunikatywna. W związku z tym, policjanci wezwali Pogotowie Ratunkowe, a następnie przenieśli ją do radiowozu. Po chwili kobieta straciła przytomność i dostała ataku epilepsji. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy. Kobieta odzyskała przytomność, a po przyjeździe karetki, została przekazana ratownikom medycznym.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać samemu z problemem. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie w każdej sytuacji.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony