Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eskortowali samochód przewożący rodzącą kobietę

Data publikacji 14.12.2017

Policjanci ruchu drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej w trakcie patrolowania miasta zostali poinformowani przez kierowcę jednego z samochodów, że wiezie żonę, która jest w zaawansowanej ciąży i najprawdopodobniej zaczęła właśnie rodzić. Na pomoc ze strony funkcjonariuszy w przedostaniu się do szpitala przez zatłoczone miasto, nie trzeba było długo czekać.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w trakcie pełnienia służby na terenie miasta, na ul. Ślężnej zostali zaalarmowani przez jednego z kierowców o nietypowej sytuacji. Okazało się, że znajdująca się w zaawansowanej ciąży żona kierowcy, którą przewoził autem, najprawdopodobniej zaczęła właśnie rodzić. Kobieta uskarżała się też na bardzo silne bóle brzucha.

Na pomoc ze strony funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać.

W związku z zaistniałą sytuacją poinformowali oni dyżurnego, a kierującemu polecili aby jechał za radiowozem i przepilotowali go z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych na SOR do szpitala. Tam oczekiwali już pracownicy szpitala poinformowani przez dyżurnego, którym przekazano kobietę pod opiekę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony