Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze KAS i policji zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami

Data publikacji 18.12.2017

Blisko 9 tysięcy sztuk podrobionych perfum znanych, światowych marek przechwycili podczas wspólnej akcji pod Nadarzynem (woj. mazowieckie) funkcjonariusze KAS z Białegostoku oraz policjanci z Wołomina. Do sprawy zatrzymano dwie osoby narodowości białoruskiej, które już usłyszały zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

Funkcjonariusze podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji pod Nadarzynem funkcjonuje magazyn podrobionych perfum. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku zaskakując na miejscu dwie osoby.

Na terenie kontrolowanej posesji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli prawie 9 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej. Gdyby to były oryginalne produkty ich wartość rynkowa wynosiłaby co najmniej 1 milion 300 tys. złotych.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, perfumy ze zlikwidowanego magazynu mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Dodatkowo podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli gotówkę, sprzęt elektroniczny, a także ok. 7 gramów białego proszku, który teraz trafi do badań laboratoryjnych pod kątem obecności substancji narkotycznych.

Zatrzymani podczas akcji obywatele Białorusi trafili do policyjnej celi. Białorusini już usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Pruszkowie kobieta i mężczyzna zostali też objęci policyjnymi dozorami.

ts/ms 

  • zabezpieczone przez funkcjonariuszy podrobione perfumy
  • zabezpieczone przez funkcjonariuszy podrobione perfumy
  • zabezpieczone przez funkcjonariuszy podrobione perfumy
  • zabezieczone przez funkcjonariuszy pieniądze
  • zabezpieczona przez funkcjonariuszy substancja

Film Funkcjonariusze KAS i policji zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami

Pobierz plik Funkcjonariusze KAS i policji zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami (format mp4 - rozmiar 20.78 MB)

Powrót na górę strony