Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję i próbował uciec, zatrzymała go policjantka po służbie

Data publikacji 20.12.2017

Policjantka z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wracając do domu zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna cofając uderzył w samochód i próbował oddalić się z miejsca kolizji. Policjantka skutecznie udaremniła mu ucieczkę, zabierając kluczyki ze stacyjki. 82-letni Stanisław M. miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Było po 18:00 kiedy policjantka z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wracała po służbie do domu. Na ulicy Piaseczyńskiej funkcjonariuszka zauważyła stojące na skrzyżowaniu dwa uszkodzone pojazdy i kłócących się ze sobą mężczyzn.

Policjantka podeszła, aby dowiedzieć się co się stało. Wtedy od jednego z uczestników kolizji poczuła silną woń alkoholu. Było jasne, że 82-letatek jest pijany. Kiedy funkcjonariuszka przedstawiła się Stanisław M. wsiadł do samochodu, próbując uciec. Sierżant Klaudia Bąk wyrwała więc kluczyki ze stacyjki skody. Wtedy mężczyzna podjął kolejną próbę uniknięcia kary i tym razem zaczął oddalać się pieszo, nie reagując na wezwania policjantki.

Policjantka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę kilkadziesiąt metrów dalej i pozostała z nim na miejscu zdarzenia do czasu przyjazdu załogi ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u Stanisława M. ponad promil alkoholu w organizmie.

82-latek odpowie za wykroczenie polegające na spowodowaniu kolizji drogowej oraz za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi utrata prawa jazdy, kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

rsz/mb

 

Powrót na górę strony