Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał „Paczki dla bohatera” - służby mundurowe dla żołnierzy AK

Data publikacji 21.12.2017

Blisko 3 tony darów dla byłych żołnierzy AK zebrano w ramach radomskiej "Paczki dla Bohatera". Dary zbierała młodzież szkolna i służby mundurowe. W akcję włączyli się także radomscy i mazowieccy policjanci.

"Paczka dla Bohatera" to ogólnopolska akcja, która odbyła się już siódmy raz. Radom dołączył do akcji 3 lata temu. Akcje w naszym regionie koordynowali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" z Justyną Bujek, nauczycielką historii w „Hubalu” na czele.

Radomscy i mazowieccy policjanci włączyli się w akcję „Paczka dla Bohatera”, zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a zebraną kwotę przeznaczyli m.in. na produkty żywnościowe i chemię gospodarczą. Dary zostały przewiezione do koordynatora przedsięwzięcia w Radomiu i tam przekazane celem rozdzielenia dla potrzebujących. W akcji zbiórki uczestniczyli także strażacy z radomskiej PSP oraz OSP m. Radomia, Straż Miejska, Służba Więzienna z radomskiego aresztu oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Kilka dni temu w „Hubalu” odbyła się uroczystość podsumowująca trzecią edycję akcji w naszym regionie, w której uczestniczyli m.in. insp. Kamil Borkowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, st. bryg. Sławomir Podsiadły - p.o. Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, druh Rafał Jeżak – wiceprezes OSP m. Radomia, Zbigniew Kapciak - I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

W sumie wolontariusze zebrali ok. 3 ton żywności i artykułów spożywczych oraz ponad 200 kg chemii gospodarczej. Powstało z nich 45 paczek. Paczki przy pomocy służb mundurowych zostały rozwiezione do kombatantów AK. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu dostarczyli 7 paczek dla żołnierzy mieszkających na terenie miasta i powiatu radomskiego.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony