Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali bezdomnego przed wychłodzeniem

Data publikacji 21.12.2017

Policjanci z Poddębic pomogli bezdomnemu mężczyźnie, któremu z uwagi na niską temperaturę groziło wychłodzenie. 59-latek przebywał w drewnianej szopie i wymagał natychmiastowej pomocy. Po zdecydowanej reakcji policjantów mężczyzna trafił do placówki pomocowej. Pamiętajmy! Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy.

Policjanci z poddębickiej jednostki prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu m.in niesienie pomocy osobom bezdomnym, samotnym i nieporadnym życiowo. Z uwagi na okres zimowy policjanci sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Do takiej właśnie kolejnej kontroli doszło 20 grudnia br. na ulicy Parzęczewskiej w Poddębicach. Podczas obchodu terenu, w drewnianej szopie nie zabezpieczonej drzwiami, policjanci zastali mężczyznę, który siedział na łóżku ubrany jedynie w cienką kurtkę i trząsł się z zimna. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu 59-latka do ośrodka dla bezdomnych. Mężczyzna wyraził zgodę i już po kilkunastu minutach znalazł bezpieczne schronienie. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjantów prawdopodobnie udało się po raz kolejny uniknąć tragedii.

PAMIĘTAJMY!

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112.

(KWP w Łodzi / Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp. sztab. Elżbieta Tomczak / mg)

Powrót na górę strony