Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił na przejściu dwie 16 latki i odjechał

Data publikacji 22.12.2017

Chwila nieuwagi brak koncentracji mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Publikujemy nagranie ku przestrodze! Przed nami świąteczne wyjazdy zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, innych kierujących i pieszych.

  

Jakie mogą być skutki braku uwagi i skupienia za kierownicą przekonał się 19 latek z gminy Tereszpol. Młody kierowca potrącił dwie 16 latki przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Przemysłowej w Biłgoraju.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu znajdującą się na jednym z okolicznych budynków. Widać na nim jak kierujący zaraz po zdarzeniu odjeżdża z miejsca.  16 latki zapamiętały również numery rejestracyjne pojazdu, którym kierował 19 latek i przekazały go policjantom. Mody kierowca zatrzymany został w miejscu zamieszkania.

Poszkodowane 16 latki zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich wciąż pozostaje na obserwacji. Na szczęście nie doznały one groźnych obrażeń. Kierowca Volvo tłumaczył policjantom, że odjechał ponieważ się przestraszył. Jak wykazało policyjne badanie alkomatem 19 latek był trzeźwy. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa i odjechanie z miejsca zdarzenia. Teraz 19 latek stanie przed sądem.

Publikujemy nagranie ku przestrodze!  Przed nami świąteczne wyjazdy zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, innych kierujących i pieszych.

J.K./R.L.R

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.47 MB)

Powrót na górę strony