Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Dzielnicowi uratowali mężczyzn, którzy pijani leżeli na drodze

Data publikacji 29.12.2017

Dzielnicowi podczas patrolowania rejonu służbowego w gminie Prostki pomogli dwóm pijanym mężczyznom, którzy spali na drodze. Pierwszy z nich - 35-latek po badaniach lekarskich został przewieziony do komendy. Dwie godziny później policjanci dostrzegli kolejnego leżącego mężczyznę, który również spał na jezdni, był cały mokry i zmarznięty. Dzielnicowi odwieźli 63-latka do domu i przekazali pod opiekę żonie.

Dzielnicowi z gminy Prostki podczas wczorajszej (28.12.17 r.) służby dwukrotnie pomogli pijanym mężczyznom, którzy spali na drodze. Do pierwszego zdarzenia doszło w Wiśniowie Ełckim. Tam podczas patrolu policjanci zauważyli człowieka leżącego na środku jezdni. Było już ciemno, więc mężczyzna stwarzał ogromne zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że jest w stanie upojenia alkoholowego, nie mógł poruszać się o własnych siłach. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli 35-latka do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc.

Podobna sytuacja spotkała dzielnicowych dwie godziny później. W miejscowości Krzywe zauważyli leżącego mężczyznę, który również spał na jezdni, był cały mokry i zmarznięty. Znajdował się w okolicznościach realnie zagrażających jego życiu i zdrowiu. I tym razem okazało się, że przyczyną takiej sytuacji jest alkohol. 63-latek był pijany. Policjanci przekazali go pod opiekę żonie.

Nie wiadomo jak skończyłyby się te historie, gdyby nie obecność policjantów. Ich reakcja prawdopodobnie uratowała życie i zdrowie obu mężczyzn.

Akdn/kw

Powrót na górę strony