Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni czujni i szybcy – poszukiwany 17 listami gończymi trafił do zakładu karnego

Data publikacji 12.01.2018

Policjanci referatu kryminalnego z Witnicy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Witnicy, który poszukiwany był 17 listami gończymi. Mężczyzna na widok policjantów próbował ucieczki, ale po pościgu pieszym został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Mężczyzna karany przez sąd m.in. za znieważenie i groźby karalne trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilkanaście miesięcy.

Wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców to jedno z ustawowych zadań postawionych przed Policją. Każdego dnia policjanci zatrzymują sprawców przestępstw, stawiając ich przed wymiarem sprawiedliwości, aby zgodnie z prawem odpowiedzieli za swoje czyny. W środę (12 stycznia) kryminalni z Komisariatu Policji w Witnicy zabezpieczali nagranie z monitoringu do jednej z prowadzonych przez nich spraw. W pewnym momencie jeden z nich zauważył 30-letniego mieszkańca Witnicy, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna, gdy zauważył zbliżających się do niego funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci od razu ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w jednym z budynków mieszkalnych. 30-latek został przewieziony do gorzowskiej komendy, a stamtąd następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, mężczyzna był poszukiwany aż 17 listami gończymi mi.in. za znieważenie funkcjonariuszy Policji, groźby karalne oraz za niezastosowanie się do kary grzywny. Te było orzeczone przez sąd za wykroczenia związane z naruszeniem porządku publicznego. I dlatego, najbliższe kilkanaście miesięcy mężczyzna spędzi w zakładzie karnym.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony