Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brała łapówki za zaświadczenia lekarskie

Data publikacji 15.01.2018

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 75-letnią lekarkę oraz 39-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Obie osoby zostały zatrzymane na gorącym uczynku, kiedy przekazywały sobie pieniądze za nielegalne zaświadczenia lekarskie. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ubiegły czwartek (11 stycznia) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Gdańsku zatrzymali na terenie Gdyni dwie osoby, 75-letnią kobietę oraz 39-letniego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, kobieta ta, jako lekarz-specjalista z zakresu medycyny pracy, w zamian za łapówki, wystawiała zaświadczenia o zdolności pracownika do określonej pracy, zawierające informację o badaniu lekarskim, którego faktycznie nie przeprowadziła. Zatrzymany mężczyzna pośredniczył w kontaktach pomiędzy osobami zainteresowanymi uzyskaniem takiego zaświadczenia, a tą lekarką. Przekazywał jej pieniądze oraz odbierał od niej zaświadczenia. Ponadto sam, jako specjalista BHP, wystawiał zaświadczenia o przeprowadzonym szkoleniu BHP, którego w rzeczywistości nie było. 

Oboje zatrzymani usłyszeli od prokuratora zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również mienie i gotówkę wartości 135 tys. złotych.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony