Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci bolkowskiego komisariatu wyróżnieni za uratowanie z płonącego budynku 2 osób

W gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze doszło do spotkania, podczas którego mł. bryg. Waldemar Sarlej – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz jego zastępca, mł. bryg. Arkadiusz Delikatny podziękowali funkcjonariuszom z bolkowskiego komisariatu za uratowanie życie starszemu małżeństwu, które o własnych siłach nie mogło opuścić płonącego w Wigilię budynku.

Komendant Powiatowy Policji w Jaworze, mł. insp. Andrzej Błaszczak wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Arturem Bujakiem spotkali się z kierownictwem miejscowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na to spotkanie zostali zaproszeni również dwaj funkcjonariusze z bolkowskiego komisariatu, którzy uratowali z pożaru dwie osoby oraz komendant tej jednostki. Podczas spotkania w gabinecie szefa jaworskich policjantów, sierż. sztab. Michał Molis i st. post. Krzysztof Ochowicz odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze - mł. bryg. Waldemara Sarleja oraz jego zastępcy mł. bryg. Arkadiusza Delikatnego listy gratulacyjne.

Strażacy docenili wielką odwagę i poświęcenie bolkowskich policjantów, którzy zapobiegli tragedii. Taka postawa bolkowskich funkcjonariuszy została zauważona i doceniona również przez Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze - mł. insp. Andrzeja Błaszczaka, który wyróżnił ich za profesjonalizm, „zimną krew” oraz właściwe, godne naśladowania wykonywanie obowiązków służbowych.

Sierż. sztab. Michał Molis i st. post. Krzysztof Ochowicz podkreślili, że kiedy pojawili się na miejscu i zobaczyli starszą parę wołającą o pomoc przez okno, z którego wydobywały się kłęby dymu, nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”.

Przypomnijmy, że w Wigilię, 24 grudnia na miejsce  pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Bolkowie zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy przybyli jako pierwsi ustalili, że z płonącego domu wyszli wszyscy lokatorzy, za wyjątkiem starszego małżeństwa mieszkającego na tej samej kondygnacji, gdzie pojawił się ogień. Widząc realne zagrożenie dla pary, która pozostała w budynku, nie czekając na przyjazd

strażaków, natychmiast przystąpili do pomocy osobom znajdującym się w płonącym obiekcie. Zadymienie w klatce schodowej było tak silne, że policjanci musieli poruszać się na kolanach. Kiedy dotarli do małżeństwa w wieku 68 i 77 lat, uwięzionego na 2 piętrze pomogli im wyjść z mieszkania, a następnie ewakuowali ich na zewnątrz domu. Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadzili już przybyli strażacy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Spotkanie w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze
  • Spotkanie w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze
  • Spotkanie w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze
  • Spotkanie w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze
Powrót na górę strony