Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Silne podmuchy wiatru doprowadzały do kolizji drogowych

Data publikacji 19.01.2018

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi policjanci interweniowali przy 7 zdarzeniach , w tym 5 kolizjach drogowych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych oraz odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi. W ciągu ostatniej doby doszło tylko do 1 wypadku drogowego, niestety kolizji było zdecydowanie więcej.

18 stycznia 2018 roku około godziny 18.30 w miejscowości Koziołki w powiecie brzezińskim 44-letni kierujący toyotą avensis jadąc od strony Głowna w kierunku Brzezin wjechał na przewrócone na jezdnię w wyniku wichury drzewo. Nie odniósł obrażeń. Droga była zablokowana i zabezpieczana przez policjantów do czasu usunięcia przeszkody przez strażaków.

W miejscowości Turów w powiecie wieluńskim na drodze powiatowej, około godziny 16.00 kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Man wraz z przyczepą, 29 letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, wyjechał z lasu na odsłonięty teren i napotkał na silny podmuch bocznego wiatru, który przyczynił się do zepchnięcia pojazdu do przydrożnego rowu. Nikt nie odniósł obrażeń.

W miejscowości Piaski w powiecie zduńskowolskim, na drodze powiatowej Sieradz-Pstrokonie, około godziny 17.40 podczas silnego podmuchu wiatru od drzewa oderwał się konar i uderzył w pojazd jeep cherokee. 24-letnia kierująca nie odniosła obrażeń. Został uszkodzony pojazd.

19 stycznia na DK1 410 km w kierunku Piotrkowa w miejscowości Jeżów (gm. Wola Krzysztoporska) około godziny 2.30, w wyniku silnego wiatru przewróciła się przyczepa tira kierowanego przez 36-latka. Nie było utrudnień w ruchu, nikt nie został poszkodowany.

Do drugiej kolizji doszło w miejscowości Paskrzyn (gm. Ręczno),. Około godziny 5:50., 32-letni kierujący samochodem ciężarowym przewożącym lekki towar (ręczniki papierowe) jadąc drogą wojewódzką 742 z kierunku Ręczna w wyniku silnego wiatru nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Nie było utrudnień w ruchu, nikt nie został poszkodowany.

Policjanci pomagali także strażakom w innych miejscach gdzie doszło do szkód na terenie województwa łódzkiego. Funkcjonariusze działali m.in. w miejscowości Rajmundów w powiecie kutnowskim przy zabezpieczaniu terenu gdzie zerwana została napowietrzna linia energetyczna oraz w Radomsku gdzie przy ulicy Reymonta i Jana Pawła II przewróciły się rusztowania n z siatką tynkarska i przęsłami ogrodzenia budowy.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony