Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani pseudokibice jednego z krakowskich klubów sportowych

Data publikacji 19.01.2018

Siedem osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych zatrzymali policjanci z CBŚP. Dwie osoby wpadły w ręce policjantów podczas transakcji narkotykowej. Członkowie grupy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców powiązanych z krakowskim klubem sportowym. Śledztwo, w którym występuje już kilkudziesięciu podejrzanych, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Krakowa prowadzą, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, czynności dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców powiązanych z krakowskim klubem sportowym. Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki trafiały do Polski, a także były przemycane poza granice kraju, a następnie rozprowadzane w znacznych ilościach na terenie niemal całej Europy.

W  wyniku szeroko zakrojonych działań, w dniach 15 i 17 stycznia 2018 r. na terenie woj. małopolskiego i śląskiego przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami SPAP w Krakowie, SPAP w Katowicach, SPAP w Rzeszowie oraz SPAP w Kielcach akcję, podczas której zatrzymano 7 osób. 15 stycznia  na terenie Wieliczki zatrzymano dwie osoby tuż po transakcji narkotykowej, a 17 stycznia dokonano zatrzymania kolejnych 5 osób, w tym  38 letniego Pawła Ł.  ps. Master.

Na podstawie zgromadzonego materiału śledztwa prokurator prowadzący sprawę przedstawił 6 osobom  zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wprowadzaniem do obrotu znacznych środków odurzających i substancji psychotropowych,  natomiast 1 osobie ogłoszono zarzuty wprowadzania do obrotu  znacznych ilości środków odurzających.

Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia na wniosek Prokuratury  Okręgowej w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich  zatrzymanych osób.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli środki odurzające i psychotropowe w postaci marihuany, ponad 1000 tabletek MDMA oraz narkotykami syntetyczne. Zabezpieczono również mienie majątkowe na poczet przyszłych kar o łącznej wartości 1,5 miliona złotych.

Dotychczas w prowadzonej przez grupę śledczą powołaną przez Komendanta Głównego Policji sprawie zatrzymano 24 podejrzanych, z których 16 zostało aresztowanych, w toku czynności zabezpieczono  łącznie  narkotyki tj.: 21 kg marihuany, ponad 2,5 kg amfetaminy, 45 litrów żywicy konopi, kokainę, broń palną,  ładunki wybuchowe oraz zabezpieczono majątek podejrzanych o łącznej wartości 3,7 mln zł.

Film Aresztowani pseudokibice jednego z krakowskich klubów sportowych

Pobierz plik Aresztowani pseudokibice jednego z krakowskich klubów sportowych (format mp4 - rozmiar 13.36 MB)

Powrót na górę strony