Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Wieliczki pomogli starszej kobiecie

Data publikacji 22.01.2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w trakcie wykonywanych obowiązków służbowych w jednej z miejscowości w gminie Wieliczka pomogli starszej kobiecie dostarczając jej na miejsce żywność.

Okres zimowy to okres gdzie wiele ludzi potrzebuje pomocy, zwłaszcza w zakresie opału czy żywności. Dla policjantów to jedno z zadań w zakresie realizacji działań „Zima” aby monitorować miejsca i zwracać szczególną uwagę na osoby wymagające opieki zwłaszcza osoby starsze.

To właśnie w minioną środę 17 stycznia policjanci z Wieliczki w składzie asp. szt. Agnieszka Trawińska i mł. asp. Krzysztof Nowak podczas obchodu rejonu i wizyty u jednej z mieszkanek w gminie Wieliczka zainteresowali się sytuacją kobiety. W domu było zimno a kobieta nie miała żadnych zapasów żywności. W trakcie rozmowy 80-latka przyznała, że nie jadła od dwóch dni i nie ma za co kupić jedzenia, ponieważ dopiero za dwa tygodnie otrzyma emeryturę. Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z pracownikiem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce i poinformowali o zaistniałej sytuacji.

Dzięki szybkiej reakcji służb tego samego dnia kobieta otrzymała z placówki Caritas Dom Chleba Archidiecezji Krakowskiej z siedzibą w Brzegach zapasy żywności na kolejny miesiąc.

Policja apeluje - zwracajmy uwagę, na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy  a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz, kiedy zima jest w pełni nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość tak, jak w tym przypadku, może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 997 lub 112.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony