Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja wspiera działania Prokuratury i ABW

Data publikacji 22.01.2018

Szef MSWiA Joachim Brudziński rozmawiał dziś z nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym Policji, w sprawie działań po emisji reportażu „Superwizjera”. Podczas spotkania omówiono m.in. współpracę Policji w tej kwestii z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturą.

Szef MSWiA zobowiązał Policję do wsparcia działań ABW i przekazywania wszelkich informacji w tej sprawie. Po raz kolejny podkreślił, że w kraju doświadczonym przez ustroje totalitarne, takie jak niemiecki nazizm i sowiecki komunizm, propagowanie tych totalitaryzmów i symboli faszystowskich, czy celebrowanie urodzin Adolfa Hitlera, jest haniebne i zasługuje na szczególne potępienie. W naszym kraju nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania.

Prokuratura i służby podjęły zdecydowane działania wobec osób i organizacji, które publicznie propagują symbole totalitarnego państwa.

Minister spotkał się dziś także z Bogdanem Święczkowskim, I Zastępcą Prokuratora Generalnego Prokuratorem Krajowym.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo pod kątem art. 256 par 1 i 2 Kodeksu karnego, czyli m.in. publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa. Prokuratorzy przystąpili do gromadzenia dowodów.

Czynności w tej sprawie prokuratura – zgodnie z kompetencjami – zleciła Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

(Źródło: MSWiA)

Powrót na górę strony