Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 23.01.2018

Nyscy policjanci informację o zaginięciu 62-latka otrzymali wieczorem. Natychmiast w poszukiwania zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów oraz 2 psy tropiące. Mundurowi sprawdzali szpitale, dworce i tereny trudno dostępne. Wizerunek zaginionego otrzymały jednostki ościenne. W pomoc zaangażowali się również strażacy i wolontariusze. Po kilku godzinach mężczyznę odnalazł policyjny patrol na poboczu jednej z niewielkich dróg. Cały i zdrowy wrócił już do swojej rodziny.

Oficer dyżurny nyskiej komendy w miniony piątek około godz. 18:00 otrzymał informację o zaginięciu 62-letniego mieszkańca gminy Skoroszyce. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wybrał się przed godz. 11:30 do lekarza w Skoroszycach i miał zaraz wrócić. Kiedy wieczorem mężczyzna nie wrócił do domu, zaniepokojona partnerka poinformowała Policję.

Funkcjonariusze ustalili rysopis i ubiór zaginionego. Do poszukiwań skierowano kilkudziesięciu policjantów oraz 2 psy służbowe. Policjanci sprawdzili szpitale, dworce i przystanki autobusowe. Funkcjonariusze nieustannie patrolowali też okolice miejsca zamieszkania zaginionego. Mundurowi przeczesywali także tereny trudno dostępne: lasy, pola oraz okolice jezior i rzek.

Do poszukiwań włączyli się także strażacy  z PSP Nysa oraz OSP Skoroszyce, grupy poszukiwawcze OSP Lipniki i OSP Suchy Bór oraz wolontariusze z EMS PL Opole i ratownicy WOPR Nysa. Policjanci poinformowali inne jednostki o zaginięciu mężczyzny oraz nawiązali kontakt z członkami jego bliższej i dalszej rodziny.

Około godziny 23:00 mężczyzna został odnaleziony przez nyskich policjantów. Znaleźli go na poboczu drogi w pobliżu miejscowości Wojnowiczki.  62-latek został przekazany pod opiekę bliskich. Na szczęście nie wymagał pomocy medycznej.

Powrót na górę strony