Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1859 zarzutów dla oszusta internetowego

Data publikacji 26.01.2018

Policjanci z myszkowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie 39-letniego mężczyzny, podejrzanego o liczne oszustwa. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 1859 zarzutów. Za przestępstwa te może trafić za kraty nawet na 8 lat.

Policjanci z Myszkowa zakończyli trwające ponad rok czynności w sprawie internetowego oszusta. W listopadzie 2016 r. policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku 39-letniego oszusta podczas transakcji w jednym z urzędów pocztowych w Częstochowie. Wtedy, na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. CZYTAJ TUTAJ.

W tym czasie policjanci z Myszkowa ustalili, że oszust działał od 2014 roku na terenie całego kraju. Za pośrednictwem internetu oferował do sprzedaży środki antykoncepcyjne. Osoby, które zawarły transakcję, otrzymywały zamiast leków np. pocięte kartki papieru i inne bezwartościowe rzeczy. Działając tą metodą, w ciągu dwuletniej działalności, oszukał blisko 2 tys. osób.

Żmudna praca śledczych nad trwającym ponad rok dochodzeniem, pozwoliła zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mu 1859 zarzutów. Śledczy oszacowali, że na "lewym procederze" 39-latek zarobił prawie 162.tys. zł. Teraz do więzienia może trafić nawet na 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony