Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tomaszowscy policjanci zatrzymali oszusta

Data publikacji 02.02.2018

Do 8 lat więzienia grozi 40-latkowi, który w całej Polsce wyłudzał pieniądze na internetowym portalu społecznościowym. Oszukał prawdopodobnie kilkadziesiąt osób.Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu w Tomaszowie Mazowieckim przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją KPP w Tomaszowie Maz.

40-latek na portalu społecznościowym oferował obuwie po bardzo atrakcyjnych cenach. Żądał płatności z góry, ale nie wysyłał towaru.

Do Tomaszowskiej policji zgłosiła się pokrzywdzona, która powiadomiła, że 3 listopada ubiegłego roku zakupiła obuwie za 100 złotych i pomimo wpłacenia pieniędzy nie otrzymała towaru, a ze sprzedającym „urwał” się kontakt.

Policjanci zbierając w tej sprawie materiał dowodowy ustalili, że podejrzewany miał kilka rachunków bankowych, korzystał z różnych komputerów, tylko na jednym z rachunków przeprowadził 44 transakcje z których się nie wywiązał.

Zatrzymany trafił do tomaszowskiego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Maz.

(KWP w Łodzi / ig)
 

Powrót na górę strony