Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łuków: Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 04.02.2018

Aż 12 praw jazdy zatrzymali od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki. Dwunastu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. „Niechlubnym rekordzistą” był 18-latek z gminy Wojcieszków, który otrzymał prawo jazdy w listopadzie ubiegłego roku, a jechał w Tuchowiczu z prędkością 126 km/h.

Ponownie przypominamy, że od wielu miesięcy obowiązuje przepis na mocy którego policjanci zatrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami, kierującym którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Niestety, pomimo surowych konsekwencji, funkcjonariusze ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy. Od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 12 kierujących „z bardzo ciężką nogą”.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-latek z gminy Wojcieszków, który w tym tygodniu w obszarze zabudowanym miejscowości Tuchowicz jechał autem z prędkością 126 km/h. Okazało się, że nastolatek otrzymał prawo jazdy w listopadzie ubiegłego roku. Wczoraj młody mężczyzna już stracił ten dokument i został ukarany wysokim mandatem, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. Pozostali kierowcy również jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h w obszarze zabudowanym. Oni także zostali ukarani wysokimi mandatami i otrzymali punkty karne. Dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami odzyskają za trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

M.J.

Powrót na górę strony