Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zara rozpoczęła szkolenie

Data publikacji 16.02.2018

W Ogniwie Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie rozpoczął szkolenie nowy pies do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich. Zara jest owczarkiem niemieckim, ma rok.

 ZARA-  bo tak wabi się nowy „psi funkcjonariusz”  przebywa  teraz wraz ze swoim opiekunem mł. asp. Maciejem Południakiem na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Szkolenie psa  z udziałem przewodnika trwa  około czterech i pół miesiąca. Obejmuje ono  szkolenie w zakresie posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz odnajdywania zakopanych lub zaginionych zwłok ludzkich.
Na początku Zara będzie się uczyła aportowania. Potem ta czynność rozszerzona zostanie o aportowanie z użyciem rzeczy nasączonej sztucznym zapachem zwłok ludzkich.
Podczas szkolenia ważne jest także ćwiczenie pokonywania przez psa różnorakich przeszkód, bowiem jej późniejsza praca może przebiegać właśnie w takich warunkach. Zara będzie ćwiczyła w towarzystwie innych trzech psów pod okiem wyszkolonego instruktora.
W połowie czerwca 2018 r. przewodnik wraz z psem powróci do pracy w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych WP KMP w Szczecinie.  

podkom. Jarosław Łotysz/AG

  • Zara rozpoczęła szkolenie
  • Zara rozpoczęła szkolenie
  • Zara rozpoczęła szkolenie
Powrót na górę strony