Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyski policjant udzielił pierwszej pomocy rannemu w wypadku drogowym

Data publikacji 16.02.2018

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej K-35 w rejonie Świebodzic. Policjant zachował zimną krew i wraz z innymi osobami, do czasu przybycia służb ratowniczych monitorował czynności życiowe poszkodowanego.

Wałbrzyski policjant 14 lutego br. około godziny 5.45 jechał samochodem do porannej służby. Na drodze krajowej K-35 w rejonie Świebodzic zauważył stojący na środku skrzyżowania rozbity samochód dostawczy. Funkcjonariusz widząc, że doszło do wypadku ruszył z pomocą poszkodowanym. Szybko zadzwonił pod numer alarmowy informując o zdarzeniu i podjął akcję ratowniczą.

W rozbitym samochodzie dostawczym znajdował się przytomny mężczyzna, który o własnych siłach wyszedł z pojazdu. Kilkadziesiąt metrów dalej znajdował się wbity w bariery energochłonne samochód osobowy. Z wnętrza pojazdu wydobywał się dym, a na fotelu kierowcy leżał nieprzytomny, zakrwawiony mężczyzna. Policjant wiedział, że może dojść do pożaru auta, dlatego wraz z kilkoma innymi osobami, w bezpieczny sposób wyciągnął mężczyznę i przetransportował poza drogę, a następnie nadzorował czynności życiowe do czasu przyjazdu specjalistycznych służb.

Ostatecznie po kilku minutach na miejscu zdarzenia było już pogotowie ratunkowe, którego ratownicy udzielili poszkodowanemu profesjonalnej pomocy medycznej, a strażacy oraz policjanci przeprowadzili dalsze czynności w sprawie okoliczności wypadku.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony