Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Było szybko i niebezpiecznie

Data publikacji 16.02.2018

W piątkowy poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, na drodze K-73 zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy po mimo ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość. Obaj kierujący stracili prawa jazdy.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, ryzykujących i stwarzających realne zagrożenie na drodze.

Do jednej z takich sytuacji doszło w piątek tuż po godzinie 7:00 na trasie krajowej nr 73 w Woli Morawickiej w powiecie kieleckim. Mundurowych, którzy jechali trasą od Kielc w kierunku Chmielnika pojazdem wyposażonym w wideorejestrator wyprzedził kierujący oplem, nie zważając na oznakowanie poziome i pionowe jak również na manewr wykonany w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący oplem rozpędził pojazd do 122 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi natychmiast zatrzymali do kontroli 24-letniego kierującego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany 900 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych. Na tej samej trasie po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali w okolicach Śladkowa Małego kierującego mercedesem. 45-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna czasowo stracił prawo jazdy i otrzymał 400 złotowy mandat oraz 10 punktów karnych. 

Policjanci przypominają! Kierowco przepisy ruchu drogowego są po to, by je przestrzegać.  

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Film film 2

Pobierz plik film 2 (format mp4 - rozmiar 1.8 MB)

Powrót na górę strony