Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny polsko - czeski patrol narciarski w Rokytnicach nad Jizerou

Data publikacji 18.02.2018

Na stoku narciarskim w Rokytnicach nad Jizerou po raz kolejny pojawiły się policyjne polsko - czeskie patrole narciarskie. Służbę pełnili funkcjonariusze garnizonu jeleniogórskiego i posterunku Policji w Rokytnicach w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej. Policjanci we wspólnym patrolu realizowali przede wszystkim zadania prewencyjne, dbając m.in. o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców.

W związku z trwającymi feriami zimowymi ze stoków w Czechach korzysta wielu narciarzy i snowboardzistów z naszego kraju. Policjanci z garnizonu jeleniogórskiego pełnili służbę w patrolu narciarskim na stoku w Rokytnicach z funkcjonariuszami z tamtejszego posterunku. Policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć".

Podczas służby policjanci pomogli 7-letniej dziewczynce odnaleźć rodziców, gdyż dziecko zagubiło się na stoku, zwracali uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, a także na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu. Funkcjonariusze pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Wspólne patrole prewencyjne polsko - czeskie realizują zadania głównie w weekendy w rejonach wzmożonego ruchu turystycznego. Pojawiają się również na szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego wszędzie, gdzie odbywa się zwiększony ruch turystyczny, zwłaszcza naszych południowych sąsiadów.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym.

KWP we Wrocławiu / wsz

Powrót na górę strony